Zainstaluj Flash Player'a!
Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży, ul. św. Jana Bosko 1, 64-920 PIŁA, tel.: +48 67 352 27 55; fax.: +48 67 351 67 73
Zainstaluj Flash Player'a!

Pielgrzymka
do Ziemi Świętej
29.04-7.05.2013 r.


358840

Bydgoszcz XVII Salezjańskie Dni Młodości

 

Jak co roku, w Bydgoszczy, w parafii św. Marka, w dniach 8-9 czerwca br., odbyły się już XVII Salezjańskie Dni Młodości. W tym roku hasłem festynu były słowa Wiązanki Księdza Generała: "Świętość jest także dla Ciebie".

Oczywiście na naszej scenie przewinęło się mnóstwo gwiazd. W sobotę, 8 czerwca, wystąpili: zespół taneczny Adelante, chór ze Szkoły Salezjańskej "Sal Santo", „Fantazja”, Steffi Mal i inni. Wyjątkowo w tym roku, pod koniec dnia, pojawiło się kino letnie. Oglądaliśmy film pt. "Biała jak mleko, czerwona jak krew".

W niedzielę artystów tylko przybyło. Wystąpili m.in. Brozi Magic Show, kółko teatralne z Oratorium "Dominiczek", scholka, zespół gospelowy "Quadrans" i wiele innych.

Nie mogło zabraknąć animacji dla najmłodszych: w tym roku animatorzy pierwszego dnia przebrali się za cyrkowców, czyli klauny i baletnice, a drugiego dnia za zwierzaki z Madagaskaru. Wspólnie z dziećmi świetnie się bawili na naszym placu.

Skoro o placu mowa, w tym roku na SDM-ach pojawiło się wiele nowych rzeczy tj. gokarty, trampolina, pchli targ, granita i bubble wafel. Prężnie działały cegiełki, czyli losy, których sprzedaż wspiera Oratorium. W tym roku wydarzyło się naprawdę sporo nowych rzeczy.

Co roku rozwijamy się coraz bardziej, dzięki pomocy naszych parafian, za co bardzo im dziękujemy i już dziś zapraszamy za rok!

Patrycja Brywczyńska
animator Oratorium "Dominiczek"

Dodatek: Galeria zdjęć

tydzień w obiektywie
wszystkie zdjęcia
szuflada - rozmaitości
Tekst Listu Ojca Świętego Franciszka do młodych przed Synodem
- Chciałem, abyście byli w centrum uwagi, ponieważ zależy mi na was - pisze Ojciec Święty Franciszek w liście do młodych z okazji...
więcej
Film o Błogosławionych Oratorianach
Święci są nie tyle do podziwiania, ile bardziej do naśladowania. Ukazują zarazem, że w każdym czasie i w każdych okolicznościach można...
więcej
Przesłanie Księdza Generała Pasquala do Młodych Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego
Śnijcie wielkie rzeczy oraz z...
więcej
Program Duszpasterstwa Młodzieżowego 2013/2014
Ksiądz Bosko i Jego Duchowość
więcej
 projekt i wykonanie WIP-media - www.police.info.pl   |   optymalizacja i CMS - Radziu.eu